“Забавки з плоті та крові” Лариса Денисенко

“Забавки з плоті та крові” Лариси Денисенко стала другою повістю цієї письменниці, яку я одразу прочитала після повісті «Нова стара баба».

Чесно кажучи, після “Нової старої баби” відчувається розчарування і здивування. Чому ? – Тому що, просто не можу зрозуміти за що можна було отримати винагороду “Коронація слова” саме в Україні.

Загалом, у автора вийшла цікава та весела історія. Але після прочитання цієї книги у мене таке відчуття, що судді з Євробачення 2014 голосували за цю книгу на “Коронації слова” тому що в ній був чоловік, який вдягався як жінка.

Мені здається, що для нашого читача – це таки дико, коли пишуть про чоловіків в сукнях.

Паралельно з читанням “Забавки з плоті та крові” мені постійно згадувалась моя однокласниця, яка вчиться в Німеччині. Там у неї багато друзів, але багато з друзів-хлопців – геї.

Можливо саме через те, що в книзі є “чоловіко-жінка” і автор цієї книги саме українка, а не американка чи авторка з Європи – це для мене так дико.

Давайте повернемось до книги :).

Декілька слів про головних героїв

Ерік (чи Еріка, коли він одягнений в жіночий одяг):

  1. Був названий Ернестом на честь відомого письменника Ернеста Гемінґвея
  2. Має маму; тата ніколи не знав і навіть не має ніяких свідчень про нього, адже мати ніколи не розповідала нічого
  3. 29-річний, але живе все ще з мамою
  4. З дитинства полюбляє одягатися в жіночий одяг та крутитися перед дзеркалом. Але це нічого. Бо він може зодягнутися як хвойда та в такому вигляді і ходити по Києву. Не знаю, що саме авторка хотіла цим показати, але, на жаль, я побачила людину у якої не всі вдома через тяжке дитинство чи погане виховання чи просто людину необхідно відправити на роботу, щоб у неї не було часу на такі безглуздя.

Міра

  1. Була названа так випадково, бо коли тато прийшов оформляти документи він замість “Іра” сказав, “мм-м Іра” 🙂
  2. Має тату та матір і старшого брата – Рудого.
  3. Вона приблизно такого ж віку як і Ерік/Еріка.
  4. В дитинстві вона мала слабкий зір. З часом зір взагалі зник – одного дня все посіріло. Але до того часу Міра навчилася грати на гітарі, так що тепер будучи незрячою, вона могла заробляти собі на життя граючи на гітарі та співаючи пісні.

 

Одного дня Еріка та Міра зустрічаються в парку і стають подругами.

Як ви вважаєте, що може вийти з дружби сліпої дівчини Міри та хлопця Еріка, який видає себе за жінку ?

Leave a Reply